Vítejte milí přátelé,
srdečně zdravíme každého návštěvníka těchto stránek. Naše počínání je cestou jógy. Záměrem je zprostředkovávat lidem hlubokou moudrost jógy a napomoci tak k nalezení svébytné vlastní cesty každého z nás k plné přirozenosti, lásce a vnitřního míru.  
Věříme, že video kurzy, které jsme pro vás připravili, vám poskytnou komplexní a integrální praxi jógy, nikoliv jen výňatky a pasáže jógy, a tak se stanou smysluplnou podporou na vaší cestě.         

JÓGA VIDEO KURZY 

Meditating

Zdravá záda

krok za krokem pro začátečníky

Posilující, protahující cviky vycházející z jógy. Postupně se naučíte uvědomovat si své tělo, jeho držení, napravíte vadné držení těla, procítíte dech v těle a využijete jej k uvolnění přebytečného napětí v těle. Příjemným způsobem si osvojíte přátelské cvičení jako je pozdrav slunci v lehu na zádech, posilující cviky pro záda a celý trup a končetiny a uvolníte vhodnými torzními cviky (aj.) blokády, nepohodlí v těle a svalové pancíře. Nedílnou součástí kurzu je množství užitečných rad a postupů pro vaše záda a na závěr každé hodiny vedená relaxace pro dovršení účinku předchozích cvičení.

13 lekcí po 1 hod

Kurz meditací

krok po kroku pro začátečníky

Koncepčně smysluplný kurz meditačních technik, jež adepta postupně dovedou spontánně do stavu meditace. Meditační techniky vycházejí z Bihárské školy jógy, jež soustřeďuje starobylé techniky tantry, jógy a védské. Adepta tyto techniky vedou k vytříbení POZORNOSTI, jež se ve velmi krátkém čase pravidelné praxe překlenuje v jedno-bodovou koncentraci, kdy je již malý krůček k překlenutí se spontánně do stavu meditace - zástavy myšlenek. Na každé lekci praktickým způsobem adept obdrží vědění a praxi techniky, jež praktikuje tak dlouho, dokud je nezvládne. V další lekci se posouvá dále.

13 lekcí po 1 hod

Terapeutická jóga

V kurzu pro začátečníky je kladen největší důraz na korekci dechu a odstranění napětí z těla a mysli pomocí rozličných technik jako jsou tělesná cvičení - jógové rozcvičky, vybrané ásany, vybrané očistné techniky a systém rozhýbávání dechu v trupu, relaxační techniky a etická doporučení pro radostnější prožívání a chování. Cílem kurzu pro začátečníky je léčit svůj dech a dojít stavu skutečného tělesného, emocionálního uvolnění a uvolnění mysli.

13 lekcí po 1.5 hod

Kriya jóga

krok za krokem pro začátečníky

13 lekcí po 1.5 hod

krok za krokem pro začátečníky

Starověké jógické a tantrické techniky krija jógy Bihárské školy jógy Sw. Satyanandy Sarasvatí.

 

Systematický kurz vede adepta smysluplným způsobem od základů k vyšším praktikám. Rozvíjí praktikanta všestranně; v jógových rozcvičkách, v ásanách (cvičebních pozicích), v pránájámě (práce s vnitřní vitální energií pomocí dechu), v prátjáháře (odtažení se od vnímání okolního prostředí a stažení se do svého nitra), předkládá postupně očistné techniky a má velmi propracovaný systém meditační průpravy. Cílem kurzu kriya jógy pro začátečníky je připravit adepta pro praxi vyšší jógy a posléze k praxi tzv. kryjí. Takto "vycvičený" praktikant jógy je velmi ozdravěn a pročištěn na všech úrovních (tělo, emoce, mysl) a získává životní nadhled, optimismus, hluboké porozumění a soucit s druhými. Je duchovně vyspělý a připravený.

 
 

Telefon: 603 793 595

Email: eva(zavináč)berkana.cz

            ivo(zavináč)berkana.cz

            info(zavináč)berkana.cz

Kontakt
  • Facebook - Black Circle

© 2016 by YOGA BERKANA.

koshi zvonkohra voda 3.jpg

Z

v

o

n

k

o

h

r

y

KOSHI

eshop