Hypertenze

April 11, 2016

Esenciální hypertenze, tedy vysoký tlak krve, u něhož nejsou známy příčiny vzniku, se uplatňuje dle medicinální hypotézy multifaktoriální soubor příčin. Hovoří se o vysokém množství soli v potravinách, nedostatku pohybu, pobývání v uzavřených prostorách bez dostatku pobytu na čerstvém vzduchu, tučná jídla, přejídání..., ovšem z dlouhodobého pozorování mi vypplývá, že nejvýraznějším faktorem příčinou vzniku hypertenze  je STRES a neschopnost zpracovávat stres.

 

Hypertenzí jsou íce postiženi muži a věk vzniku hypertenze se v cvilizovaných zemích stále snižuje. 

 

Jaké jsou k tomu důvody?

 

Z mého pohledu a zkušeností, z toho, jak vnímám naši nemocnou společnost, jsou příčiny více než zřejmé a věřím, že pokud se společnost nevzpamatuje, tento trend bude nadále pokračovat. Naše společnost doslova trpí neskutečným množstvím tužeb a přání; chceme mít lepší práci, bydlení, peníze, dovolené...honíme se, žijeme v neustálém poklusu, akce střídá akci, informace je vzápětí vyměněna za další informaci. Tlak zaměstnavatelů se stále zvyšuje, tlak se zvyšuje všude okolo nás a v nás samých kumuluje. Ten, kdo si tuto vnitřní kumulaci neuvědomuje a nepracuje s ní, je vystaven velkému riziku, že tlaková kumulace dovede cévy a svaly v trvalý stah. Tlak v řečišti se zvýší, proč by ne? Vždyť tlak je všudy přítomný, proč by se neměl zvýšit v řečišti? A zamysleme se, zůstane zvýšen pouze v krevním řečišti? Co tělní tekutiny? Vžyť jsme tvořeni zejména vodou...energií.

 

Z výše popsaného je zřejmé, že hlavní metodou léčby hypertenze pomocí jógy jsou vědomé relaxace, meditace, džapa apod. Umět uvolnit svaly přináší uvolnění stěn cév, uvolnění se přenáší nejen na tekutiny, ale doslova do každé buňky (kde je ovšem taktéž tekutina). Umět se uvolnit, je klíčem léčby hypertenze. Uvolnění svalů a potažmo celého fyzického těla se přenáší do mysli. Mysl je třeba vyprázdnit, zastavit těkající myšlenky na práci, starosti, povinnosti.

 

Dle individuálních potřeb sesetavuji plán praxe jógy pro osoby trpící hypertenzí a učím potřebné techniky. Vždy je pak na adeptovi, aby dokázal postupně přenés změny do každodenního života a za pomocí vnitřní sebekázně léčil sám sebe.


 

Please reload

Speciální článek

Jóga si původně nedávala za cíl léčit nemocné, ale tím, jak se adept jógy na své cestě ubírá, postupně se vyzdravuje jeho tělo, mysl a emoce. Není mož...

Terapie jógou

April 11, 2016

1/1
Please reload

Poslední články

February 1, 2019

April 11, 2016

April 11, 2016

April 11, 2016

Please reload

Archív
Please reload

Vyhledávání podle tagů

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Sledujte nás
  • Facebook Basic Square

Telefon: 603 793 595

Email: eva(zavináč)berkana.cz

            ivo(zavináč)berkana.cz

            info(zavináč)berkana.cz

Kontakt
  • Facebook - Black Circle

© 2016 by YOGA BERKANA.

koshi zvonkohra voda 3.jpg

Z

v

o

n

k

o

h

r

y

KOSHI

eshop